۵ کاربرد شگفت انگیز و کاربردی زغال در روزمره

zoghal

با کاربرد‌های مسحور کننده زغال چوب آشنا شوید:

۱. لیموناد زغال!

ممکن است عجیب و غریب به نظر برسد، و واقعا هم غیر معمول است، اما جالب است بدانید کارخانه‌های بسیاری در حال اضافه کردن زغال به محصولات‌شان هستند. زغال می‌تواند سموم بدن را جذب کند و به شما احساس شادابی و تازگی دهد. حتما می‌خواهید بدانید که آیا زغال می‌تواند آلودگی‌های بدن را تصفیه کند و به شما انرژی هم بدهد؟ بله می‌تواند! پس بار دیگری که اسم نوشیدنی‌های زغالی به گوش‌تان خورد سریعا یک لیوان از آن‌ها را تهیه کنید.

۲. از شر مشکلات معده خلاص شوید

حتی یک ناراحتی و درد کوچک در معده هم می‌تواند کل روزتان را خراب کند. خواه نفخ، سوهاضمه و یا رو دل باشد، فرقی ندارد، درد معده عذاب آور‌تر از آن است که بتوان نادیده‌اش گرفت. ظاهرا قرص سیاه کوچکی وجود دارد که می‌تواند شما را از درد برهاند و هر روز هم دارد بر میزان محبوبیتش افزوده می‌شود. در واقع این قرص خیلی وقت است که موجود است، فقط شما از آن خبر نداشته اید.

زغال را می‌توانید به شکل‌های پودر، قرص و مایع پیدا کنید. این ماده طبیعی برای جذب سموم بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد و فرم قرصی آن استفاده بسیار ساده‌ای دارد.

۳. با جرم و زردی دندان‌ها خداحافظی کنید

تهیه پودر زغال اقتصادی‌ترین راه برای این کار است، چرا که وزن کمی دارد، اما برای مدت طولانی می‌توان از آن استفاده کرد. می‌توانید برای از بین بردن جرم دندان از پودر زغال استفاده کنید. سفید کردن دندان‌ها پروسه‌ای نسبتا طولانی است. مطمئنا دندان‌هاتان در هنگام استفاده از زغال سنگ ظاهر خوبی ندارند، اما وقتی کارتان تمام شد تغییر را در آن‌ها حس می‌کنید!

برای سفید کردن دندان‌ها با زغال، نیاز به مسواک مخصوصی ندارید. همان مسواک‌های معمولی مناسب هستند. ممکن است بخواهید از مسواکی غیر از مسواک همیشگی‌تان برای این کار استفاده کنید، چون پودر زغال رنگ مسواک‌تان را عوض می‌کند.

برای استفاده، مقداری پودر زغال را با مقدار کافی آب مخلوط کنید. به اندازه‌ای آب بریزید که خمیری که حاصل می‌شود روی مسواک‌تان بماند و از روی آن نریزد. حالا دندان‌ها‌تان را به آرامی مسواک کنید و یا فقط خمیر را روی دندان‌ها بمالید. ۳ دقیقه صبر کنید، حالا دندان‌هاتان را بشویید.

برای نتیجه گیری سریع، محتوای یک کپسول زغال را به خمیر دندان عادی‌تان اضافه کنید و دندان‌هاتان را مانند همیشه با آن مسواک کنید.

۴. صورت‌تان را تمیز کنید

در طول روز آلودگی‌های محیط اطراف به خلل و فرج پوست‌مان نفوذ می‌کنند. زمانی که این منافذ ریز پوست کثیف هستند، رنگ صورت پریده و سیاه می‌شود و هم چنین پوست خراب می‌شود و جوش می‌زند. پودر زغال (که در بعضی ماسک‌های صورت هم از آن استفاده می‌شود) باعث بسته شدن منافذ پوست و بیرون کشیدن آلودگی‌ها از داخل این سوراخ‌ها می‌شود. با استفاده از زغال، صورت‌تان احساس تازگی و جوانی می‌کند.

۵. آلودگی‌های مو را پاک کنید

وقتی موی‌تان را با زغال می‌شویید، تمام چربی‌ها، سموم و آلودگی‌ها را از سرتان بیرون می‌کشد! درست مانند کاری که با پوست‌تان می‌کند. می‌توانید شامپو‌های حاوی زغال را از فروشگاه‌ها تهیه و استفاده کنید. چون ممکن است این شامپو‌ها به مو و پوست سر شما نسازند ابتدا مقداری از آن‌ها را به صورت امتحانی بر روی مو بزنید و نتیجه را ببینید و در صورتی که مشکلی برای موهاتان پیش نیامد، شامپو را به تمام سرتان بزنید و خوب ماساژ دهید و بعد با آب کافی بشویید.

دیدگاه ها غیر فعال است