مواد اولیه

صنعت تولید زغال در دو بخش از قطعات مکانیکی و نیز مواد طبیعی به عنوان مواد اولیه بهره می برد. قطعات مکانیکی شامل مارون جوش و سیلندرآلیاژدار جهت تامین قطعات یا خرابی دستگاه ها می باشد . اما زمانی که در مورد مواد اولیه زغال صحبت می شود ، تمرکز بیشتر روی موادی همچون خاک اره ، پوست گردو ، خاک زغال و ضایعات چوب می باشد .

خاک اره

این مواد که به صورت صنعتی و عمومی مصارف دیگری ندارد، تا پیش از پیدایش صنعت زغال فشرده در کشور به عنوان ضایعات شناخته شده و غالبا سوزانده و امحا می شد.اما با ورود صنعت به عرصه تولید زغال، این مواد اولیه با هزینه ای بسیار کم به کارگرفته شد و ارزش افزوده بسیار خوبی را ایجاد کرد.

پوست گردو برای تولید ذغال

اما نباید فراموش کرد که هر ضایعات چوبی را نمی توان به عنوان مواد اولیه تولید زغال فشرده به کار گرفت. برای مثال ضایعات حاصل از نئوپان و ام دی اف از ضایعاتی است که دراین صنعت کاربردی ندارد.دلیل این عدم کاربرد را می توان در وجود چسب و مواد افزودنی است که در ساخت این نوع از تخته ها به کاررفته و موجب پایین آمدن کیفیت زغال فشرده نهایی می گردد.

مواد اولیه تولید زغال ضایعات چوب

مواد اولیه می تواند در گام نخست به صورت مستقیم در کیفیت محصول تولیدی در کارگاه شما تاثیر گذاشته و در گام بعد متغیری بسیار تعیین کننده در میزان فروش شما باشد. پس در تامین مواد اولیه زغال فشرده دقت کافی را داشته باشید.

  • جهت بزرگنمایی ، می توانید روی هر کدام از تصاویر کلیک کنید .